wtorek, 2 kwietnia 2013

Arkham Investigator - darmowa planszówka w świecie Zewu Cthulhu


Darmowe gry planszowe to rzecz podchwytliwa, bo zupełnie darmo niemal nigdy nie wychodzą (tuszu do drukarek w końcu za darmo nie rozdają na ulicach, niestety...), jednak na pewno wychodzą taniej, niż kupno w sklepie. Pojawiła się właśnie kolejna gra tego typu, zatytułowana "Arkham Investigator". Rozgrywa się ona w realiach mojego ulubionego Zewu Cthulhu, ale piszę o niej tutaj głównie dlatego, że można w nią grać w wersji jednoosobowej.
W grze, jak to zwykle w produkcjach lovecrafowskich bywa, wcielamy się w badacza, który podróżuje po Arkham, zbierając informacje i starając się rozwiązać zagadkę. Niestety, z brak tuszu na razie nie byłam w stanie gry sprawdzić, ale wydaje mi się dość prosta w obsłudze. Na dodatek ma dość klimatyczne opracowanie. Zapoznać się z nią możecie sami, wszystkie jej elementy są do pobrania na Boardgamegeeku. 
Tam także znajdziecie pierwszy scenariusz do tej gry, zatytułowany "A grain of Evil".

1 komentarz:

  1. No cóż, robienie tego drukarką atramentową to kiepski pomysł, taniej wychodzi w profesjonalnych drukarniach cyfrowych, np. Kopland. Co do powyższej gry to linki do ściągnięcia już nie działają.

    OdpowiedzUsuń